ЖӨБ

Александровка айыл өкмөтүнүн аппаратынын түзүмү

Александровка айыл өкмөтүнүн аппаратынын  22 адистен турат:

  • Александровка айыл өкмөтүнүн  башчысы – Баги Ибрагим Юшизович;  
  • Айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары – Кайназаров Данияр Шамшидинович; 
  • Жооптуу катчы - Исмаев Шамиль Арлиевич;
  • Каржы-экономика бөлүмүнүн жетекчиси – Трускова Татьяна Александровна;
  • Башкы адис материалдык бухгалтер – Нартаева Токтакан Нартаевна;
  •  Жетектөөчү адис юрист- Исмаев Керим Шабанеевич;
  • Киреше боюнча башкы адис – Ягуза Мухамед Исмазович;
  • Социалдык маселелер боюнча башкы адис – Капаева Азиса Тилебалдиевна;
  • Жеке турак жай, коммуналдык маселелер жана өзгөчө кырдаалдар боюнча башкы адис – Джайлюпов Акылбек Джумаханович;
  • Жеке турак жай, коммуналдык маселелер жана өзгөчө кырдаалдар боюнча жетектөөчү адис – Хиязов Джумар Юнузович;
  • Маалымат коммуникациялык технологиялар боюнча жетектөөчү адис – Байгазиева Залина Сатыбековна;
  • Жетектөөчү адис чыгаша боюнча бухгалтер – Хасанза Софиян Дунлазовна;
  • Киреше боюнча жетектөөчү адис – Никеев Нурлан Русланович;
  • Жетектөөчү адис статист-экономист – Исмаев Керим Шабанеевич;
  • Аскер эсеп бөлүмүнүн инспектору – Канжаева Канышай Бейшенбаевна;
  • Аскер эсеп бөлүмүнүн инспектору – Дудузов Харки Арлиевич;
  • Аскер эсеп бөлүмүнүн инспектору – Джайлюпов Адилет Акылбекович;
  • Аскер эсеп бөлүмүнүн инспектору – Сализа Рустам
  • Киреше боюнча адис – Салихар Хамид Ибрагимович;
  • Инвестицияларды тартуу боюнча адис – Ягузова Будеза Харсановна;
  • Иш кагаздарын жүргүзүүчү катчы – Маметова Махабат Осмоновна;
  • Крупский айылынын башчысы – Шаршенов Өмүрбек Садырович;
  • Беш-Көрүк айылынын башчысы – Мырзалиев Руслан;

 

Александровка айылдык  Кеңешинин  депутаттарынын  түзүмү:

Александровка  айылдык Кеңешинин  төрагасы –   Койчуманов Сталбек Урушбекович;

Төраганын  орун  басары – Чишиза Равиль Керимович;

Айыл чарба, жер жана турак жай маселелери боюнча туруктуу комиссиянын курамы: 

  1. Мырзалиев Руслан Кубатбекович – төрагасы
  2. Шабаев Эрлан Калыбекович 
  3. Ляляза Абубекер Завазович
  4. Сакатаев Нурбек Канатбекович
  5. Хиязов Шарип Шамузович 

Социалдык маселелер, элдик билим жана саламаттык сактоо боюнча туруктуу комиссиянын курамы:

  1. Джуми Рамазан Багиевич – төрагасы
  2. Ягузов Шамиль Исхарович
  3. Исхаков Хамид Ибрагимович 
  4. Муваза Сульмане Хусеевич
  5. Арса Абдурахим Сульманеевич

Бюджеттик, социалдык мыйзамдуулук жана этика боюнча туруктуу комиссиянын курамы:

  1. Мырзабеков Улан Болотбекович – төрагасы
  2. Динахун Мехаму Юсузович 
  3. Майрамбек уулу Алмаз
  4. Ноорузбаев Адилет Дуйшенбекович
  5. Вонхун Арсма Джемалиевич

Маданият, спорт жана жаштар иштери боюнча туруктуу комиссиянын курамы:

  1. Хиязов Джумар Рахимович – төрагасы
  2. Сабурканов Талантбек Анатбекович
  3. Фуфуза Эдир Сализович 
  4. Хахаза Рашид Ливазович